Category: Windows 9x/me/2000 patarimai

Naudingos pamokos, kaip išvalyti kompiuterinius virusus

virusaiKompiuteriniai virusai gali pridaryti daug žalos. Jei jūsų kompiuteris veikia lėtai, draugai skundžiasi, kad gauna iš jūsų kažkokius neaiškius laiškus su nuorodomis, nuolatos rodomos kažkokios reklamos, greičiausiai turite pasigavę virusą ar net keletą. Panikuoti neverta. Jūsų antivirusinė irgi nekalta, jei atnaujinta ir visada įjungta. Tiesiog jūs apsilankėte užkrėstame puslapyje internete ir ten pasigavote tą „parazitą“. Dabar reiktų susikaupti, pasirūpinti mobiliuoju internetu savo telefone, kad galėtumėte susirasti virusų pašalinimo instrukcijas ir pradėti tvarkytis.

Kelios svarbios pamokėlės, kaip išvalyti virusą. Bet kokį. Šiomis pamokomis dalinasi Novirus.uk portalas, kuris kas dieną padeda milijonams žmonių išsivalyti nuo konkrečių virusų.

Atjunkite kompiuteri nuo interneto

Pirmoje vietoje, reikia kompiuterį atjungti nuo interneto, taip pat išjungti iš tinklo. Kam? Klastingi virusai, vadinamieji „kirminai“ (Worm), sugeba daugintis ir plisti per tinklą, todėl, jei išvalysite jį ne iki galo, virusas netrukus vėl pasidaugins ir kompiuteris liks apkrėstas. Daugintis jis negalės, jei neturės priėjimo prie tinklo, Wi-Fi ar interneto.

Įjunkite „Safe Mode“ rėžimą

Kompiuteriai paprastai turi specialų „Safe mode“ rėžimą, kuris atjungia nereikalingas kompiuterio funkcijas ir palieka tik ts ,kurios reikalingos jo veikimui. Tai reiškia, kad saugiuoju rėžimu paleistame kompiuteryje virusai greičiausiai tuo metu neveiks ir jį bus galima sugaudyti ir ištrinti.

Ištrinkite laikinuosius failus

Norėdami būti tikri, kad virusas tikrai neveiks, saugiajame rėžime ištrinkite visus laikinus failus (Temporary files). Juose gali tūnoti virusas, kuris iš naujo pasidaugins, jei laiku nepašalinsite šių darbinių failų.

Išvalykite interneto naršykles

Greičiausiai naudojatės bent trimis naršyklėmis – Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome. Kai kurie virusai pakeičia naršyklių nustatymus, tad net juos išvalius, naršyklės iš karto juos parsisiunčia pasitaikius pirmai progai. Reikia išvalyti naršyklių priedus, paieškos sistemų nustatymus ir t.t. Tada būsite tikri, kad virusai nebesugrįš, vos tik išeisite iš saugiojo rėžimo.

Išinstaliuokite nepažįstamas programas

Jei atsidarysite veikiančių programų sąrašą, greičiausiai pastebėsite vieną ar kelias programas, kurių paskirties nežinote. Tai gali būti ir virusas. Prieš ištrindami pasidomėkite, ar tai tikrai virusas, ar sisteminis failas. Taip galima pakenkti kompiuterio veikimui. Programas išdiekite įsijungę saugųjį rėžimą – taip žinosite, kad jas pašalinote iš tikrųjų.

Išvalykite Registro informaciją

Virusas gali pasislėpti giliai registre ir iš ten toliau trukdyti kompiuterio veiklai. Tad pasidomėkite, kaip išvalyti konkrečius registro (Registry) įrašus, kad virusas negrįžtų dar tą pačią dieną.

Perinstaliuokite operacinę sistemą

Išsaugokite savo failų atsargines kopijas ir perinstaliuokite visus Windows. Kartu su programomis dings ir virusai, o duomenis galėsite atstatyti. Tai galite padaryti ir patys, ir kreipdamiesi į specialistus pagalbos.

Yra grupė virusų, kurie užkrečia kompiuterio pasileidimo erdvę (root). Tada kompiuteris tiesiog nebepasileidžia. Čia patiems susitvarkyti gali ir nepavykti – reikės rimto profesionalo. O jie darbą darys ne už dyką, tad pasiruoškite išlaidoms.

Kategorijose: Įvairios pamokos, Operacinės sistemos, Windows 9x/me/2000 patarimai Tagged with: , ,

Notepad įdėjimas į “Send to”

Notepad įdėjimas į ‘Send to’ meniu.
Norint įdėti Notepad į ‘Send to’ meniu:

1.  Spauskite Start, rinkitės Programs ir įjunkite Windows Explorer.
2. Atidarykite \Windows\Send to\ aplanką.
3. Tuščioje lango vietoje spauskite dešinį pelės mygtuką, rinkitės New -> Shortcut.
4. Į “Create new shortcut” langą įveskite C:\Windows\Notepad.exe.
5. Spauskite Next.
6. ‘Name’ laukelyje rekomenduojame nuo Notepad.exe nutrinti ‘.exe’.
7. Spauskite Finish.

Kategorijose: Operacinės sistemos, Windows 9x/me/2000 patarimai

Pradžios meniu “Documents” išvalymas

Norint išvalyti ‘Documents’ reiks truputį padirbėti…
1. Sukurkite ‘Batch‘ failą: atsidarykite Notepad ir įveskite “echo y| del \windows\recent\*.*” (be kabučių). Tada File -> Save As… ir išsaugokite failą ne kaip ‘.txt’, bet kaip ‘.bat‘.
2. Ant darbastalio sukurkite nuorodą į ‘Batch‘ failą.
3. Ant nuorodos spauskite dešinį pelės klavišą, rinkitės Properties, tada rinkitės Programskiltį.
4. Prie Run rinkitės Minimized.
5. Pažymėkite Close on exit.
6. Spauskite OK.

Dabar bet kada du kartus paspaudę ant nuorodos išvalysite ‘Documents’ iš pradžios meniu.

Kategorijose: Operacinės sistemos, Windows 9x/me/2000 patarimai

Slaptažodžio išjungimas startuojant

Jei Jūsų kompiuteris įjungtas į tinklą, kiekvieną kartą jį įjungiant Jums teks įvedinėti slaptažodį. Tačiau tai galima išjungti.
Norėdami išjungti slaptažodžio prašymą įjungimo metu:

1. Spauskite dešinį pelės klavišą ant Network Neighborhood ir rinkitės Properties.
2. Configuration skiltyje rinkitės Windows Logon Primary Network Logon langelyje.
3. Kai Windows’ai prašys perkrauti kompiuterį, rinkitės No.
4. Spauskite Start -> Settings -> Control Panel.
5. Pasirinkite Passwords.
6. Change Passwords skiltyje spauskite Change Windows Password mygtuką, tada spauskite OK, palikite slaptažodžio laukelį tuščią ir išsaugokite.

Kitą kartą įjungus kompiuterį slaptažodžio prašymo nebebus.

Kategorijose: Operacinės sistemos, Windows 9x/me/2000 patarimai

Registrų suspaudimas

Kategorijose: Operacinės sistemos, Windows 9x/me/2000 patarimai

RegClean (registrų išvalymas)

nn1

Kategorijose: Windows 9x/me/2000 patarimai