Besistatantys individualius namus ar kotedžus, būsto plane neapsieina be dar vieno objekto – laiptų. Mediniai laiptai pareikalaus papildomų išlaidų statybos darbų sąmatoje bei būtinybės pasukti galvą, kaip šiuos estetiškai apipavidalinti. Tačiau visos pastangos greitai atsipirks: juk laiptai – ne tik praktinę funkciją atliekantis statinys (jei kalbama tik apie tai, galbūt kito aukšto pasiekimui pakaktų paprasčiausių…kopėčių?), bet ir svarbus interjero objektas, galintis suteikti šiam papildomo išskirtinumo.

Laiptai namuoseKiekvieno pastato laiptų projektas yra rengiamas individualiai, atsižvelgiant į kliento poreikius. Specialistai pataria, į ką, projektuojant šią būsto dalį, reikia atkreipti dėmesį.

  • Kuo platesnė pakopa, tuo lipimas šia bus komfortiškesnis, tačiau, savaime suprantama, ir mediniai laiptai kainuos daugiau. Visgi, galvojant apie patogumą, derėtų netaupyti ir rinktis apie 120-150 centimetrų pločio pakopas.
  • Ruošdami laiptų projektą, atkreipkite dėmesį, jog atstumas tarp lubų ir laiptų pakopų būtų bent 2 metrai. Niekada negali būti tikras, kada į namus užsuks koks aukštaūgis krepšininkas: juk nebūtų malonu, jei tektų paprašyti šio lipti laiptais nulenkus galvą?
  • Gyvenamosiose patalpose neturėtų būti projektuojami statesni nei 45 laipsnių laiptai, o rekomenduojamas vieno laipto aukštis – 17-19 centimetrų. Pagalvokite apie vyresnius namuose gyvenančius žmones ir save po daugelio metų: kuo laiptelis aukštesnis, tuo ir užlipti bus sunkiau.
  • Bene didžiausia klaida, kuri padaroma atmestinai atliekant laiptų projektą – skirtingo aukščio laipteliai. Taip, galbūt niekas nebėgios aplinkui su liniuote ir nematuos, tačiau toks sprendimas gali baigtis trauma. Žmogui, diena iš dienos laipiojant laiptais, susiformuoja savotiškas refleksas: atrodo, koja intuityviai jaučia, kokio dydžio žingsnelį žengti. Tokiu atveju, kai sumontuojami skirtingo aukščio laiptai, intuicija gali ir nebepadėti – ženkliai išauga traumų tikimybė.
  • Žmonės laiptus neretai keiksnoja dėl to, jog šie atsiriekia didelę dalį naudingo patalpos ploto. Norintiems sutaupyti erdvę ir džiaugtis įdomesniu interjero sprendimu, rekomenduojama projektuoti ne tiesius laiptus (nors tokią idėją įgyvendinti paprasčiausia), tačiau sudėtingesnius, sudarytus iš dviejų skirtingų pakopų, sujungtų laiptų aikštele ir besisukančius 90 ar 180 laipsnių kampu.

Laiptai – objektas, užimantis santykinai nedidelę dalį gyvenamojo ploto, tačiau pastarųjų projektavimui derėtų skirti pakankamai dėmesio. Jei trūksta žinių, rekomenduojama kreiptis į kompetentingus specialistus.