Seniai laukta naujovė: vertimai iš ir į gestų kalbą

vertimo namaiLietuvoje kurčiųjų arba nebylių bendruomenė nuolat susiduria su įvairiomis problemomis. Fjällräven Rucksäcke Viena iš opiausių – nėra sąlygų dalyvauti viešuose renginiuose. Todėl pagaliau ir į Lietuvą atėjo pasaulyje tokia populiari paslauga – vertimai į ir iš gestų kalbos.

Poreikis jau buvo seniai

Lietuvoje jau yra vertimo namai, kurie teikia gestų kalbos vertimo paslaugas. Šios paslaugos poreikis buvo seniai. Todėl galima tik pasidžiaugti, kad keičiasi visuomenės požiūris ir į vis dažnesnius viešuosius renginius yra kviečiami gestų kalbos vertėjai. Deja, ne visi vertimo namai gali pasidžiaugti tokių profesionalių vertėjų gausa. adidas pas cher Jie vis dar išlieka deficitu. Lietuvoje tokius vertėjus ruošia tik Vilniaus kolegija ir Vytauto Didžiojo universitetas. asics gel lyte iii Tačiau ir tai tėra tik pasirenkamas dalykas, o ne vientisos studijos. Vertėjai pastebi, kad dažnai tenka pakliūti į sudėtingas ar net stresines situacijas. Nors taip nutinka ne dėl juos samdančio biuro kaltės ir vertimo namai skundai nebūtų tikslingi. Šiuo metu gestų kalbos vertėjai dirba penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Beveik šimtą etatų kuruoja vertimo biuras pavaldus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Paslaugų reikia ne tik turintiems negalią

Tokias paslaugas teikiantys vertimo namai yra reikalingi ne tik žmonėms, kurie turi klausos negalią. Gestų kalbos vertėjai bei vertimo namai būtini ir girdintiems žmonėms. Juk ne kiekvienas mokam gestų kalbą, o vertėjas yra tikras išsigelbėjimas medikams, kunigams ir kitų profesijų atstovams. fjallraven kanken Ypač tiems, kurie nuolat bedrauja su žmonėmis. Nepaisant poreikio tokios vertimo paslaugos kaina nėra didelė. Teikiamos vertimo paslaugos kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Vilniuje ir Šiauliuose.

Populiarūs tradicinių kalbų vertimo biurai

Tenka pripažinti paradoksą, kad gestų kalba visose šalyse yra skirtinga. Todėl kartais gestų kalbos vertėjai neapsieina be tradicinių kalbų vertėjų. Vieni populiariausių standartinių kalbų vertimo namai rekvizitai ir yra „vertimo namai”. Tai biuras, kuris vienija tokius savo srities profesionalus kaip mykolas lenkutis ir egle lenkutiene. Populiarumo priežastis nėra tik kokybė ir garsūs vardai, tačiau ir lankstumas, komunikacija, patraukli vertimo paslaugų kaina.

Tagged with: , , ,