Ką reikia žinoti apie fasadų šiltinimą?

fasadu siltinimasJeigu planuojate artimiausiu metu apšiltinti savo namo fasadą ir taip sutaupyti energijos, turėtumėte žinoti kelis svarbius dalykus, susijusius su fasado šiltinimo darbais. Visų pirma, dažniausiai tokiems darbams yra naudojamos dvi skirtingos medžiagos – polistereno putplastis arba mineralinė vata. Kuo gi šios medžiagos skiriasi ir kokią rinktis vis dėlto yra geriau? Pamėginkime tai išsiaiškinti.

Kalbant apie polistereno putplastį, ši medžiaga yra gera tuo, jog visiškai nesugeria drėgmės. Tai reiškia ir tai, jog esant dideliam drėgmės kiekiui jums tikrai nereikės susidurti su sumažėjusia šilumos izoliacija. Pagal šilumos koeficientus, polistereno putplastis turį tokį patį arba panašų koeficientą kaip ir mineralinė vata, tad iš pirmo žvilgsnio fasadų šiltinimas bus vienodai kokybiškas.

Polistereno putplastis išsiskiria ir tuo, jog tai lengvai perdirbama ir gamtai draugiška medžiaga, todėl tie, kurie ieško ekologiško sprendimo, gali rinktis politereno putplastį. Tačiau, savaime suprantama, tai nėra natūrali medžiaga – putplastis yra išgaunamas iš naftos. Visgi, gera žinoti, kad jame nėra nieko pavojingo žmogui arba gamtai. Visgi, putplastis turi ir vieną didelį minusą – tiems, kurie ieško geros garso izoliacijos, čia sprendimo nebus – polistereno putplastis tikrai nepasižymi gera garso izoliacija.

Kalbant apie mineralinę vatą, ši medžiaga taip pat turi nemažai gerų savybių, nesvarbu, ar ja šiltinami tik potinkiniai rėmai, ar visas fasadas. Ši medžiaga pasižymi įspūdingu atsparumu – ji yra visiškai natūrali, todėl gali atlaikyti karštį net iki dešimties tūkstančių laipsnių. Negana to, ši medžiaga yra visiškai nedegi, o daugelis cheminių medžiagų visiškai negali jos paveikti. Visgi, mineralinė vata ir kainuoja dabartinėje rinkoje brangiau, nei polistereno putplastis.

Kaip vyksta fasadų šiltinimo procesas?

Prieš užsiimant fasadų šiltinimu, reikėtų bent jau minimaliai pasidomėti, kaip šis procesas vyksta, kad nebūtumėte visiškai „žali“, kai statybininkai atvyks apšiltinti fasado. Dabar daugelis statybų bendrovių patentuoja savo nuosavas fasado šiltinimo sistemas, tačiau iš esmės jos yra gana panašios. Štai pagrindiniai proceso etapai:

  • Kai siena jau įrengta, reikia palaukti, kol įvyks susiryšimas ir išdžiuvimas;
  • Tada skiedinys, kuris yra pertekliuje, turi būti nuvalomas ir siena nugruntuojama;
  • Priklijuojama pasirinkta šiltinimo medžiaga – galite rinktis vieną iš dviejų, kaip jau aptarėme aukščiau;
  • Tuomet fasadas yra armuojamas su mišiniu, tinkleliu ir glaistu;
  • Paskutinis žingsnis – sienos padengimas pasirinkta apdaila.

Taigi, aptarėme pagrindines medžiagas, naudojamas fasado šiltinimui bei trumpai aprašėme procesą, tačiau taip pat norėtume aprašyti kelias kritines klaidas, kurių nevalia kartoti:

  1. Labai dažnai žmonės, norėdami sutaupyti, perka pačias pigiausias medžiagas. Jeigu jūs norite iš tiesų geros šilumos izoliacijos, to daryti negalima – kur kas geriau rasti tinkamą kainos ir kokybės santykį.
  2. Taip pat negalima patikėti tokių darbų daryti nepatyrusiems meistrams, kadangi jie gali netinkamai užklijuoti plokštes, o dėl to atsiradusios skylės nepadės jums džiaugtis šiluma kaip tikėjotės. Patikėkite fasado šiltinimo darbus tik specialistams, kuriais pasitikite – jų paslaugos gali būti brangesnės, tačiau tai yra ilgalaikė investicija, kuri tikrai atsipirks.

Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums sėkmingai apšildyti savo namų sienas!