Category: Finansai

Kreditų situacija Lietuvoje: kur link judame?

kreditasApie kreditus paskutiniu metu kalbama tikrai gana daug. Kol vieni tikina, kad tai puikus būdas išspręsti finansines problemas, tuo tarpu kiti teigia, kad kreditas nėra geras pasirinkimas. Žmonės labai dažnai neįvertina savo galimybių paskolas grąžinti, skubiai skolinasi ir galiausiai nebegali pinigų grąžinti. Kas lieka? Paprasčiausiai prasitęsti paskolos grąžinimo laiko tarpą ir galiausiai permokėti už paskolą net kelis kartus.

Toks suvokimas apie paskolas nėra teisingas, kadangi šiuo metu Lietuvoje kreditų veikla yra labai griežtai kontroliuojama. Lygiai taip pat ir paskolų refinansavimas padeda daugeliui žmonių išspręsti savo finansines problemas ir vėl atsistoti ant kojų. Svarbiausia yra pasirinkti tą įmonę, kurios paslaugos Jums tinka. 

Įstatymai, kurie apsaugo žmogų

Nors kreditų teikimas yra privatus verslas, tačiau net ir čia kišasi valstybė ir stengiasi, kad piliečiai būtų apsaugoti. Remiantis įstatymais kreditas suteikiamas gana saugiai ir galite būti tikras, kad jeigu iškils kokių nors nesklandumų – visada galite kreiptis į teismą, kad būtų stengiamasi išsiaiškinti, kokios problemos ir kas yra kaltas. Tačiau tam labai svarbu būti detaliai perskaičius sutartį. Blogai, kai žmonės skuba ir galiausiai jie skolinasi neįvertinę savo galimybių pinigus grąžinti. Tokiu atveju nelieka nieko kito kaip tik sumokėti tą pinigų sumą, kurią esate skolingas. 

Lietuviai skolinasi vis atsargiau

Įstatymai padėjo apsaugoti žmones ir tuo pačiu paskatinti juos kur kas labiau domėtis galimybėmis pasiskolinti. Žmonės paprasčiausiai kur kas atidžiau įvertina savo galimybes ir nesiskolina tokiu atveju jeigu nėra tikri, kad pinigus sėkmingai jiems pavyks grąžinti. Statistikos departamento duomenimis – lietuviai vis geriau susipažįsta su pasiskolinimo galimybėmis ir tampa paprasčiausiai labiau finansiškai išprusę. 

Atsakingas skolinimasis – sėkmingas grąžinimas

Svarbiausia yra susipažinti su paskolos sąlygomis, kad vėliau kilus kokiems nors nesklandumams būtumėte tikras, kad Jūsų poelgiai yra teisingi. O kadangi šiuo metu visa reikalinga informacija yra pateikiama internete – tai paprastas ir patogus būdas atrasti tai, ko ieškote.

Kreditas gali išgelbėti Jūsų kasdienybę!

Kategorijose: Finansai Tagged with: , ,

Jei pritrūko pinigų būsto remontui…

https://euroecredit.lt/Nuosavas būstas neretais atvejais yra svajonė. Vieni nori įsigyti butą, kiti planuoja statytis namą. Vienose svajonėse namas mažesnis, kitose didesnis. Kai kurie žmonės mąsto apie nedidelį būstą, kiti taupo didesniam, prabangesniam. Bet dažnai nesiruošiama pirkti naujo gyvenamojo ploto – remontuojamas turimas būstas. O jei pritrūko pinigų remontui, padėti galėtų  https://euroecredit.lt/.

Kas yra remontas, kiek laiko jis trunka ir kiek gali kainuoti?

Prireikus atnaujinti namo išorę ar kambarį kyla tikrai nemažai klausimų. Pirmiausia verta apibrėžti, kas yra remontas. Užuolaidų pakeitimas ar naujo stalo įsigijimas veikiausiai nepatenka į šią kategoriją. Remontas – tai tokie darbai kaip grindų keitimas ar sienų apkalimas. Kas sakoma žodyne? Čia minėtas žodis pristatomas štai taip: „pastatų ir įvairių prietaisų taisymas“. Vadinasi, kilimo išsiurbimas ar palangės nuvalymas šios sąvokos neatitinka.

Kokia trukmė? Tai labai priklauso nuo pobūdžio ir darbų apimties. Suremontuoti nedidelę patalpą lyg ir turėtų užtrukti trumpiau, tačiau, kita vertus, jei tai koks specifinis variantas, tikėtina, kad darbas bus sudėtingesnis, reikalaus labiau pasukti galvą ir paskirti daugiau laiko nei didesnėje patalpoje.

Laiko sąnaudos susijusios ir su remontuojamų patalpų skaičiumi. Jei name yra penki kambariai ir vieną iš jų meistrai jau taiso, darbas turėtų būti atliekamas greičiau, nei dviejų ar trijų kambarių remontas.

Kaina taip pat nėra pastovus ir visą laiką vienodas veiksnys. Juk taisymo darbai gali būti skirstomi į kosmetinius ir kapitalinius, ką ir kalbėti apie minėtą tvarkymo apimtį. Dešimt ir penkiasdešimt kvadratinių metrų – skirtingi skaičiai, reiškiantys skirtingas kainas.

Jei pritrūko pinigų remontui

Kaip jau minėta pradžioje, jei pritrūko pinigų būsto remontui, padėti gali https://euroecredit.lt/. Akcentuojama ypatybė – greitas finansavimas. O sparta juk yra vienas kertinių kriterijų, kai pritrūksta lėšų. Jei iki atlyginimo dar reikia palaukti, dėmesys sutelkiamas į kreditus. Bet ne visada atsakymas teigiamas – t. y. ne visada nusprendžiama skolintis. Tiesą sakant, tai gerai. Kodėl? Priežastis štai tokia: kreditas optimalus ne visose situacijose. Bet tais atvejais, kai tikrai priimamas sprendimas imti kreditą, aktualu kuo palankesnės sąlygos. Būtent todėl https://euroecredit.lt/ siūlomas greitas finansavimas ir pasirodo kaip vertas dėmesio pasiūlymas, galintis padėti susitvarkyti pinigų klausimą.

Būsto atnaujinimas – svajonė, tikslas ir uždaviniai

Jei studijuojate ar studijavote, žinote, kad rašto darbuose apibrėžiama, koks yra tikslas ir uždaviniai. Bet kurioje srityje realiame gyvenime galioja panašūs principai. Tačiau viskas prasideda dažniausiai nuo svajonės. Tad ir būsto atnaujinimas pirmiausia yra svajonė, o norint ją išpildyti reikia paversti tikslu. Tuomet tikslas suskirstomas į uždavinius, o šių gali būti nemažai. Juk planuojant remontą domimasi ir konkrečių meistrų paslaugomis, ir medžiagomis, ir dizaino idėjomis. Ir reikia turėti lėšų – būtent šis aspektas lemia dažnesnį kreditus teikiančių įmonių durų varstymą. Interesantų nemažai.

Na, o atsižvelgiant į šiuolaikines tendencijas nesunku nuspėti, kad ne tik fizinės, bet ir virtualios durys neretai varstomos. T. y. žmonės besidomėdami vis užsuka į https://euroecredit.lt/ ir ieško čia aktualios informacijos. Prireikus pasiskolina palyginti patraukliomis sąlygomis.

Kategorijose: Finansai Tagged with: , , , ,

Greitas kreditas išduodamas ne visiems

greitas kreditasSusiduriantiems su kredito įstaigų godumu, dabar siūloma ieškoti alternatyvų, nes Lietuvoje jų yra gana nemažai. Greitas kreditas dabar gali būti gaunamas ne tik iš seniai jau veikiančių kredito įstaigų – juos teikia ir investuotojai sutelktinio finansavimo platformose. Tiems, kuriems reikia greito kredito su mažiausia metine palūkanų norma, pirmiausia reikėtų apsilankyti būtent šiose platformose, nes ten paskolos yra bene pigiausios. Žinoma, komerciniai bankai vartojimo kreditus gali pasiūlyti dar pigiau, tačiau turėkite galvoje, kad ten greitai kredito gauti nepavyks – bankai nustato dar griežtesnius reikalavimus klientams. Norintiems gauti greitą kreditą iš sutelktinio finansavimo platformų, nereikėtų pamiršti, kad ir ten paskolos išduodamos tik atitikus reikalavimus.

Bendri reikalavimai, kurie nustatomi tiek kredito įstaigose, tiek sutelktinio finansavimo platformose:

  1. Greitas kreditas skirtas mokiam ir gaunančiam pajamas asmeniui. Tie asmenys, kurie pajamų negauna visai, neturėtų apskritai dairytis į tokias paslaugas – šie asmenys paskolų gauti negali. Įstatymais yra įtvirtinti nuostatai, kurie pabrėžia, jog kreditą išduoti galima tik tokiam klientui, kurio finansinė padėtis yra teigiama ir rodanti, jog toks asmuo skolą grąžins laiku.
  2. Bedarbiai asmenys, kurie yra registruoti darbo biržoje, laiko gaišti irgi neturėtų. Kredito įstaigoms bei sutelktinio finansavimo platformoms draudžiama išduoti paskolas tiems, kurie yra registruoti bedarbiais. Bedarbiai asmenys paskolas gauti gali tik po išsiregistravimo iš darbo biržos ir išdirbus naujoje darbovietėje ne mažiau nei 4 paskutinius mėnesius. Pagal paskutinius keturis mėnesius yra vertinamos besiskolinančių asmenų pajamos.
  3. Nevykdantys įsipareigojimų skolinimąsi iš kredito įstaigų ir sutelktinio finansavimo platformų turėtų pamiršti bent jau dešimtmečiui. Kai asmuo negrąžina skolos pagal sutartyje nurodytas sąlygas, kreditorius jį įtraukia į skolininkų sąrašus. Prieš išduodant greitą kreditą, kiekvienas kreditorius patikrina ar asmuo nėra įrašytas skolininkų sąrašuose, o jeigu yra – jo paraiška atmetama. Pabrėžtina – patekus į tokį sąrašą, informacija iš jo nedingsta apie dešimt metų.

Greitas kreditas Lietuvoje išduodamas tik atsakingai į skolų grąžinimą žiūrintiems asmenims, kurie kiekvieną mėnesį gauna tvarias ir pakankamas pajamas. Jeigu neatitinkate bent vienos iš minėtų sąlygų, tai kreiptis dėl greito kredito nereikėtų – jo negausite ir tiek.

Kategorijose: Finansai

Paskolos su vekseliu besiskolinančiam asmeniui sukelia riziką

paskolos su veskseliuLietuvos bankas įspėja tuos, kurie ieško alternatyvų greitųjų kreditų bendrovėms – paskolos su vekseliu gali būti dar rizikingesnės. Norintiems gauti paskolą pasirašant skolos raštelį, reikėtų žinoti, kad tokie kreditai išduodami ne visur, juos išduoda privatūs paskolų teikėjai. Kadangi vekselis yra laikomas vertybiniu popieriumi, kuriuo asmuo įsipareigoja nurodytą dieną sumokėti tam tikrą pinigų sumą vekselio turėtojui, tai besiskolinantis asmuo turėtų suvokti, kad tokiu būdu jis rizikuoja iškart netekti savo turto. Paprasčiausiai, vekselio turėtojas gali lengviau atgauti savo paskolintus pinigus, nes jam nereikės gaišti laiko teismuose. Žinoma, vekselio išrašymo ir apmokėjimo tvarka rekomenduojama pasidomėti dar prieš skolinantis tokiu būdu.

Paskolos su vekseliu negali būti išduodamos paprastų vartojimo kredito bendrovių.

Verta žinoti, kad nei vienam asmeniui kredito įstaigos negali išduoti paskolos reikalaujant skolos raštelio ar vekselio pasirašymo. Tokio bendrovės, kurios kredito sutartis sudaro priimdamos atsiskaitymus vekseliais, daro grubų vartojimo kredito statymo pažeidimą. Už tai kredito įstaiga būtų labai skaudžiai nubausta, galbūt netgi iš jos būtų atimta licencija. Besiskolinantiems asmenims reikia žinoti, kad vekselis yra skirtas ne tik skolų įforminimui – jis gali būti tinkamas ir prekių pirkimo metu ar kitais atvejais. Jo nerekomenduojama pasirašyti skolinimosi metu.

Paskolos su vekseliu tiesiog neturėtų būti imamos vien dėl to, kad šis dokumentas jums neleis pasinaudoti savo teisėmis, kurios nurodomos vartotojų teisių apsaugos įstatyme bei kituose teisės aktuose.

Dažniausiai paskolos su vekseliu imamos slepiant palūkanas ir kitus mokesčius.

Turite suprasti, kad jeigu kreditorius išduoda paskolą tik su vekseliu, tai jis ko gero norės išvengti mokesčių mokėjimo. Tokie dokumentai neretai pasitelkiami siekiant nuslėpti palūkanas, o tai –žalinga būtent besiskolinančiam asmeniui. Trumpai tariant, vekselį išduoda besiskolinantis asmuo. Jame jis įsipareigoja nustatytą dieną sumokėti tam tikrą sumą. Vekselyje nėra nurodomos nei palūkanos, nei delspinigiai, nei kiti mokesčiai, todėl kreditorius gauna nelegalias pajamas, nes jūs įsipareigojate mokėti didesnę sumą nei iš tiesų gavote. Jeigu vyks skolų išieškojimas, tai tokiu atveju kreditorius galės prisiteisti dar papildomas 5 procentų metines palūkanas ar kitus mokesčius.

Kategorijose: Finansai Tagged with: , , , ,

Paskolų refinansavimas internetu yra veiksmingas būdas mažinti skolas

paskolu refinansavimas internetuJeigu vargstate grąžindami skolas kredito įstaigoms ar paslaugų teikėjams, tai jums turėtų būti aktualus paskolų refinansavimas internetu. Tai greita galimybė itin paprastai sumažinti savo skolas. Jos tiesiog turėtų būti perkeliamos į kitą pasirinktą paskolų bendrovę. Matote, dabar finansų rinkos dalyvių su laiku vis daugėja ir dauguma jų dabar labiau siūlo nebe tradicines paskolas, o būtent skolų perkėlimui skirtus kreditus. Refinansavimas yra itin veiksmingas būdas sumažinti turimą bendrą skolą, nes kuomet gaunamas finansavimas, tai jis gaunamas su daug mažesnėmis palūkanomis nei anksčiau. Tokia garantija taikoma dėl to, kad dar prieš metus maksimalios palūkanos buvo aukštesnės, o po įstatymų pataisų įsigaliojimo, jog sumažėjo kaip reikiant.

Paskolų refinansavimas internetu siūlomas ne bet kam.

Verta atminti, kad pernai priimtos įstatymų pataisos ne tik privertė kredito įstaigas sumažinti palūkanas – jos dabar yra įsipareigojusios atidžiau patikrinti kliento mokumo galimybes. Tai reiškia, kad prieš kiekvieną išduotą paskolą vykdomi paskaičiavimai ar konkretus asmuo sugebės mokėti įmokas pagal sudaromus įmokų grafikus. Tas pats taikoma ir paskolų refinansavimui. Jeigu refinansavimo kreditas jums pakenktų, tai kredito įstaiga negalėtų jums jo suteikti, nes tai nebūtų laikoma atsakingu skolinimu.

Atsakingai skolinti pinigus kredito įstaigos ir kiti paskolų teikėjai yra tiesiog įpareigoti, nes kitu atveju jie smarkiai rizikuotų būti nubausti. Jiems būtų skiriamos solidžios baudos, kurios tikrai pakenktų tiek verslo reputacijai, tiek ir vykdomai veiklai finansiškai.

Paskolų refinansavimas internetu atliekamas ganėtinai greitai.

Nors dauguma kreditorių teigia, kad pas juo refinansavimo kreditai išduodami per kelias minutes, jums reikia žinoti tik tai, kad greitai refinansavimo paskolą gausite tik teisingai pateikę duomenis bei gaudami stabilias ir nemažas mėnesio pajamas. Taip pat verta žinoti, kad tiems, kurie turi daug įsipareigojimų įvairioms finansų įstaigoms, nereikėtų skolintis dar kartą, nes tikėtina, kad tokių asmenų paraiškos bus atmestos dėl pasiektos skolinimosi ribos. Ta riba nustatoma pagal mokumo vertinimo nuostatus. Tie nustatai yra labai svarbūs, nes vis dėlto – kreditoriai, juos pažeidę, gauna dideles baudas. Jeigu norite greitai gauti refinansavimo paskolą, tai patiems naudinga būtų įvertinti savo skolinimosi galimybes.

Kategorijose: Finansai Tagged with: , , , , , , ,

Forex rinka ir jūsų lūkesčiai

Jei dabar pradedate žengti pirmuosius žingsnius į Forex valiutų rinką, pirmiausia turite būti tikri, kad jūsų lūkesčiai yra realūs. Kodėl tai yra labai svarbu? Nepaisant to, kad galite būti girdėję, kokios didžiulės pinigų sumos kasdien sukasi Forex valiutų rinkoje, nereikėtų manyti, jog visa tai jums pasiekiama ranka. Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, Forex rinkoje laimi tik patys geriausi, todėl jei esate pasiryžę sunkiam ir ilgam darbui, galite judėti pirmyn. Tačiau jei jaučiate, kad jūsų požiūris į investavimą yra netinkamas, sustokite jau dabar. Trumpiau tariant, norint būti sėkmingais – reikia turėti atitinkamą požiūrį ir labai griežtą nuomonę. Turite patys priimti sprendimus ir išsikelti aukštus, tačiau realius tikslus.

MetaTrader

Kaip bebūtų, jei pasirinkote šią investicinę sritį, galbūt jau esate pasidomėję, kokiais veiksniais ji pasižymi ir kas yra svarbiausia norint tapti sėkmingais investuotojais. Jei taip, tuomet pats metas imtis veiksmų ir siekti užsibrėžto rezultato. Nuo ko pradėti? Pirmiausia reikia pasirinkti brokerį, tuomet išmokti naudotis prekybai valiutomis skirta kompiuterine platforma (pvz., „MetaTrader“), o tuomet kibti į mokymąsi ir praktikavimąsi. Žinoma, visa tai neįvyks vos per vieną dieną. Jei norite pradėti investuoti realiais pinigais, pirmiau reikėtų kurį laiką investuoti bandomosiose versijose, kuriose nerizikuosite – tai reiškia, kad praktikuositės, tačiau nebus jokios rizikos prarasti savo pinigus.

Ir nors daugeliui pradedančiųjų Forex valiutų rinkos dalyvių kyla didelis noras akimirksniu užsidirbti begalę pinigų, investuojant greitai ir didelėmis sumomis – tokios klaidos daryti jokiu būdu nereikėtų. Tai gali nulemti labai didelius finansinius praradimus. Jūs turite elgtis sistemingai, apgalvotai ir išmintingai. Kiekvienas jūsų priimamas sprendimas turėtų būti ne vieną kartą pasvertas ir įvertintas. Kuo daugiau dėmesio tam skirsite, tuo geresnių rezultatų galėsite pasiekti.

Be to, labai svarbu, kad daug dėmesio skirtumėte ir savo priimtų sprendimų bei pasiektų rezultatų vertinimui. Nepaisant to ar jie yra sėkmingi, ar nesėkmingi – turite reguliariai analizuoti ir aiškintis, kodėl konkreti situacija pakrypo viena ar kita linkme. Tai padės ateityje išvengti didelių praradimų ir priartins jus prie norimo pasiekti tikslo.

Kategorijose: Finansai

Kai samdomo darbuotojo vieta iškeičiama į nuosavą verslą

Svarstote, koks pasirinkimas yra geresnis – samdomo darbuotojo vieta ar nuosavas verslas? Suprantama, kad kiek žmonių, tiek ir skirtingų nuomonių, tačiau norint atsakyti į šį klausimą, reikėtų labai gerai atsižvelgti į savo lūkesčius, charakterį ir gyvenimo būdą. Trumpiau tariant, vieni žmonės yra sutverti dirbti samdomą darbą, o kiti to daryti tiesiog negali, todėl būna linkę pradėti nuosavą verslą. Jei suprasite, koks žmogus esate, bus kur kas paprasčiau priimti teisingą sprendimą.

steigimasBe abejo, jei vis dėlto nuspręsite, kad nenorite dirbti kitiems ir žūtbūt norite pradėti savo veiklą, tuomet jums bus reikalingas įmonės steigimas, buhalterinė apskaita, komercinės paskirties patalpos, darbuotojai, reklama ir kt. Yra labai daug skirtingų detalių, kurių visuma sudaro sėkmingą ir sistemingai besiplečiantį verslą. Žinoma, tai reikalauja ir nemažų papildomų išlaidų, tačiau kiekvienas, kuris nusprendžia žengti į verslo pasaulį, turi būti pasiruošęs investuoti ne tik savo laiką ir dideles pastangas, tačiau ir pinigus. Antraip gali būti labai sudėtinga pajudėti iš vietos ir pralenkti savo konkurentus, kurie konkrečioje rinkoje veikia jau daugybę metų.

Jei iki šiol neturėjote jokios panašios patirties ir visa tai, apie ką kalbame, jums yra labai svetima, puikiai suprantama, kad pradžioje turėsite skirti nemažai laiko, kol tinkamai įsisavinsite visą reikiamą informaciją ir suprasite, kokiu būdu turėtų veikti jūsų verslas. Kaip jau buvo minėta, jums reikės pasirūpinti ne tik klientų pritraukimu (t.y. įmonės plėtra), tačiau taip pat ir kitomis užduotimis (kurios yra privalomos ir neišvengiamos), tokiomis kaip buhalterinė apskaita bei įmonės biudžeto valdymas. Tai labai svarbios sritys, nors nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų jas būna linkę nuvertinti.

Todėl jei nenorite susidurti su dideliais nepatogumais, kurie neigiamai paveiktų jūsų verslą, turite pasirūpinti, kad jūsų įmonės buhalterija būtų tvarkinga ir atitiktų visus šiandieninius reikalavimus. Tam labai praverčia buhalterinių paslaugų bendrovės, kurios už prieinamą kainą gali pasirūpinti visais buhalteriniais klausimais. Tai padeda verslo savininkams lengviau susikoncentruoti į savo vykdomą komercinę veiklą ir pasiekti geresnius rezultatus.

Kategorijose: Finansai

Greita sms paskola išduodama tikrai ne kiekvienam

sms paskolaGreita sms paskola išduodama tikrai ne kiekvienam – tokias paskolas kreditoriai išduoda pagal griežtą tvarką, tad norintys pasiskolinti, turi atitikti griežtas sąlygas. Tos sąlygos yra nurodomos kliento mokumo vertinimo nuostatose, su kuriomis susipažįsta kiekvienas naujas vartojimo kreditus teikiantis skolintojas. Pravartu žinoti, kad pagal tas nuostatas asmenys gali ir patys sužinoti ar paskolos gali būti jiems išduodamos. Tose nuostatose yra gana daug informacijos apie klientų mokumo patikrinimo procedūras. Be kita ko reikia žinoti ir tai, kad kreditoriai negali skolinti pinigų ir tam tikromis valandomis, o tiksliau – naktimis. Visos paskolos dabar išduodamos tik dienos metu.

Jeigu svarstote ar jums kredito teikėjai galėtų išduoti paskolą. Tai tiesiog sau atsakykite į kelis pagrindinius klausimus. Pirmasis būtų – ar galėsite skolą grąžinti laiku? Jums reikia paskaičiuoti kokią dalį pajamų jūs galėtumėte skirti mėnesio įmokų padengimui. Čia kalba eina ne apie tą vieną konkrečią sms paskolą, o būtent apie visus turimus finansinius įsipareigojimus. Jeigu jūsų įsipareigojimų suma kiekvieną mėnesį sudaro 40 procentų pajamų, tai jau vien dėl šios priežasties niekas jums vartojimo kredito nesuteiks. Kodėl? Todėl, kad tai draudžia atsakingo skolinimo principai, kurių laikosi visi vartojimo kredito teikėjai.

Taip pat turite atsakyti į klausimą – ar gauta paskola niekaip nepakeis jūsų finansinė situacijos? Paprasčiausiai, jau patys galite matyti kokia mėnesinė įmoka susidarys imant sms paskolą. Jeigu ta įmoka bus labai didelė ir jūs negalėsite jos sumokėti, tai kam tada skolinatės? Patys kredito teikėjai paskaičiuos ar jūs galėsite sumokėti nurodytą įmoką, nes tai atliekama kreditingumo vertinimo metu. Jeigu jūs gaunate mažas pajamas, tai skolintis tikrai nereikėtų, tuo labiau, kad ir patys kreditoriai jums neskolins pinigų. Tad, esant pajamų trūkumui, tiesiog negaiškite laiko bandydami gauti sms paskolą.

Be abejo, bene svarbiausia yra sau atsakyti – ar esate prasiskolinę ir registruoti skolininkų sąrašuose? Jeigu nesate, bet anksčiau buvote, tai tikėtina, kad tokia informacija yra išlikusi, o kreditingumo vertinimo metu kredito teikėjas tikrai tai pamatys. Spėkite, ar jis norės skolinti pinigus tokiam žmogui, kuris anksčiau buvo skolininkų sąraše?

Kategorijose: Finansai Tagged with: , , , , , , , ,

Didžiausios kreditų paieškos klaidos

paskolosSprendimas pasiimti kreditą retai kuomet būna greitas ir lengvas. Siekiant laikinai pasilengvinti finansinę situaciją, tenka apgalvoti daugybę niuansų. Tačiau skirti laiko paskolos sąlygoms apgalvoti – būtina. Neatidumas arba nepakankamas atsakomybės jausmas gali lemti svarbias klaidas, dėl kurių sudėtinga ne tik grąžinti pinigus, bet ir sėkmingai pasiskolinti.

Neteisingas poreikių įvertinimas – apmaudžiai brangus

Visuotinis susidomėjimas kreditais toks didelis, kad regisi, jog skolinasi nemaža dalis pažįstamų žmonių. Tokioje aplinkoje dažnai kyla noras ir patiems pasiskolinti. Juk jei tiek daug žmonių pasirašo skolinimosi sutartį, tai negali būti pavojinga. Deja, iš tikrųjų didelis susidomėjimas panašus į spąstus.

Viena didžiausių grėsmių – noras įgyvendinti nebūtinus poreikius. Pavyzdžiui, lengva susigundyti kreditu naujam mobiliajam telefonui, kompiuteriui ar tiesiog madingai, dailiai suknelei. Tačiau šie poreikiai primena trumpalaikius kaprizus. Juk gyvenimo kokybė nuo jų priklauso labai neženkliai. Pasiimta paskola ant pečių užkrauna finansinę atsakomybę, kuri dažnai yra didesnė nei naujam pirkiniui reikalinga suma. Tokiais atvejais vėlesnis nepasitenkinimas kreditu – beveik garantuotas.

Kita klaida yra netikslumas. Pavyzdžiui, planuojant įsigyti naują namą ar transporto priemonę nevalia pasikliauti kreditorių didžiulės sumos vilionėmis. Juk visai gali būti, kad pirkiniui įsigyti trūksta ne tiek jau daug. Pasiėmus per didelį kreditą dalį jo galima grąžinti arba panaudoti kitoms reikmėms. Tačiau ta dalis taip pat apmokestinta palūkanomis, todėl toks skolinimasis – visiškai nepraktiškas. Net ir greita paskola viryklės remontui turėtų atitikti realų pinigų poreikį.

Su poreikiais susijusios ir kredito grąžinimo galimybės. Juk jei pastarosios – ribotos, tai turi tiesioginį poveikį sumai, kurią būtų protinga skolintis. Grąžinimo galimybes įvertinti lengva tikrai ne visuomet. Tačiau kuo tikslesni spėjimai, tuo mažesnė nusivylimo tikimybė. Norint greitos paskolos kelionei ar buitinei technikai reikia nepamiršti, kad tokiems kreditams priskaičiuojamos didesnės palūkanos. Jei situacija darbe nėra stabili arba planuojama pirkti didesnius pirkinius, susimokėti įmokas gali būti tikrai sunku.

Sutarčių ir reikalavimų klystkeliai

Lankstumas – puiki savybė, naudinga ir asmeniniam, ir verslo tobulėjimui. Vis dėlto nereikėtų tikėtis, kad kiekviena bendrovė bus pasirengusi keisti savo nuostatas dėl vieno kliento. Tokios viltys gali tik sukliudyti sėkmingai pasiskolinti.

Lietuvos kreditų bendrovės vadovaujasi šalies įstatymais, Europos Sąjungos nurodymais ir individualiai susikurtomis taisyklėmis. Bandyti pakeisti tvarką arba dar blogiau – ieškoti, kaip ją „apeiti“ – tiesus kelias į nemalonumus. Todėl prieš ieškant paskolos būtina žinoti bent pamatinius reikalavimus.

Jie – visai paprasti. Mūsų šalyje pinigai gali būti skolinami vyresniems nei 18 metų žmonėms. Be to, dauguma bendrovių paslaugas teikia tik Lietuvos Respublikos piliečiams, gyvenantiems čia nuolat. Dar vienas reikalavimas – sąskaitos kuriame nors šalies komerciniame banke turėjimas. Dažnai prireikia ir telefono numerio, el. pašto adreso.

Apgaudinėti kreditorius dėl šių duomenų, jų nepateikti tikrai neverta. Tokiu būdu paskola internetu taip ir liks nepervesta. Be to, rizikuojama patekti į juodąjį klientų sąrašą. Nuslėpus skolas, finansinius įsipareigojimus, falsifikavus adresą galimybė skolintis atimama kone visiems laikams. Verčiau nurodyti rizikingus paslaugos teikimo veiksnius ir tikėtis sąžiningo bendradarbiavimo.

Taip pat labai svarbu atidžiai perskaityti ir išnagrinėti sutarties sąlygas. Jose pateikiama visa pamatinė informacija, dėl kurios ginčytis vėliau yra beprasmiška. Jei tik kyla kokių nors klausimų dėl paskolos grąžinimo termino, pervedimo, palūkanų ar tiesiog sutarties nutraukimo, juos būtina užduoti dar iki sandėrio sudarymo. Išvengus šių klaidų galima tikėtis išties patikimos finansinės pagalbos, kuriai naudingų alternatyvų tiesiog nėra.

Kategorijose: Finansai Tagged with: , ,

Kreditas – pagalba visais gyvenimo atvejais

paskolaNet didžiausiems turtuoliams yra tekę ne sykį pasinaudoti finansinės pagalbos priemonėmis. Jie gali paliudyti: kad ir kokia situacija susiklostytų, paskola – vienas paprasčiausių, patikimiausių ir saugiausių būdų padėčiai stabilizuoti. Šiais laikais kreditais gali pasinaudoti beveik visi, tereikia šiek tiek savikritikos, atsakomybės ir žinių.

Finansinis užnugaris – ir šventėms, ir darbams

Net ir nedidelė laiku paimta paskola internetu gali padėti sukurti nepamirštamą šventę arba pasiekti ilgalaikius tikslus. Puikus pavyzdys – asmeniniai jubiliejai, išleistuvės, įmonių gimtadieniai. Įvairūs kreditai tinka netgi kelionėms. Juk laimės jausmą lemia daugybė smulkmenų: šventei reikalingi daiktai, gražūs indai, tinkami drabužiai, gardus maistas, dailūs puošybos elementai, patalpos.

Dėl šios priežasties viena populiariausių yra paskola vestuvems. Tai – kertinis gyvenimo įvykis, todėl norisi, kad apie jį išliktų tik geriausi prisiminimai. Tam reikia daug kuo pasirūpinti: samdyti patyrusius fotografus ir filmavimo komandą, rasti gerą restoraną ar sodybą, padengti svečių nakvynės ir maitinimo išlaidas, pasiruošti ypatingus drabužius ir taip toliau. Paprastai gražios vestuvės kainuoja ne vieną tūkstantį eurų. Gaunantiems mažas ar vidutines pajamas tokią sumą sutaupyti gana sunku. Todėl kreditai – racionali ir labai patogi išeitis.

Pasiskolinus pinigų panašiai palengvėja ir ūkininkams. Jie, nusprendę pasinaudoti specialia žemės ūkio paskola, tarsi išsilaisvina iš pančių. Tokiu būdu atsiveria kelias į žemių ar technikos pirkimą, atnaujinimą, sėklų ir sodinukų įsigijimą, namų, sandėlių, angarų statybas ir panašiai. Tokie kreditai idealiai tinka tiek pradedantiesiems ūkininkams, tiek patyrusiems, bet norintiems didesnių pokyčių.

Tam tikra paskola palankiomis sąlygomis prieinama netgi studentams ar nedirbantiesiems. Tai – finansiniam nestabilumui itin jautri socialinė grupė. Pagalba didelių santaupų neturintiems žmonėms yra neabejotinai naudinga. Tokiu būdu galima ne tik pasirūpinti kasdienėmis išlaidomis, bet ir padengti studijų, nuomos ar komunalinių paslaugų įmokas. Taigi, su paskolomis gyventi tampa gerokai ramiau ir patogiau.

Norai – dar ne viskas

Šiuo metu sąlygos kreditui gauti yra be galo lengvos. Vis dėlto tam, kad skolinimasis būtų sėkmingas, vien noro gauti pinigų nepakanka. Ideali pagalba pasiekiama tik tuomet, jei viskas atliekama nuosekliai, apgalvotai, jaučiant atsakomybę už galimas veiksmų pasekmes.

Prieš renkantis paskolą verta gerai pasvarstyti apie pinigų grąžinimo galimybes. Ne veltui kiekviena kreditų įmonė reikalauja oficialių pajamų įrodymo, patikimo laiduotojo arba brangaus turto užstato. Bet kuri paskola ūkininkui, studentui, nedirbančiajam ar vestuvių planuotojui turėtų būti imama tik įsitikinus finansiniu stabilumu visu laikotarpiu. O tai gali būti ir keli mėnesiai, ir kelios dešimtys metų.

Todėl kreditą nepatartina rinktis tiems, kurie neturi stabilaus darbo arba rimtos kvalifikacijos, užtikrinimo, jog ateityje įsidarbinti tikrai nebus sunku. Taip pat rizika kyla, jei paskolos norintis žmogus ar jo artimieji kenčia nuo silpnybės svaigiosioms medžiagoms, azartiniams žaidimams ar tiesiog besaikiam išlaidavimui. Tokiu atveju net menkas paskoliukas pavirsta labai dideliu, sunkiu, aštriabriauniu akmeniu, kliudančiu žengti ir mažiausią žingsnį.

Pinigai sąskaitą pasiekia greičiausiai tuomet, kai yra tam nėra jokių kliūčių. Todėl nuoseklus planavimas, galimybių įvertinimas ir atsarginių žingsnių numatymas – būtini dalykai. Žinoma, šiandien paskola internetu suteikiama labai greitai. Tačiau norintiems didesnės sumos ir spartaus jos suteikimo, verta pasirūpinti reikalavimus atitinkančia paraiška iš anksto.

Pilnametystė – laikas, kai tampama atsakingais už save pačius. Nuo tada galima kurtis savo finansinę gerovę, siekti ilgalaikių tikslų ir džiaugtis kiekvienu gyvenimo įvykiu. Kuo atsakingiau tai daroma, tuo daugiau laimės galima pajusti. Paskola – tai ne centrinis gyvenimo potyris, tačiau prie jo ji gali prisidėti labai smarkiai. Ar tai bus sėkminga, priklauso nuo paties besiskolinančiojo.

Kategorijose: Finansai Tagged with: , ,

Kreditai be registracijos mokesčio – ar vis dar yra tokių kreditų

Turbūt labai daug žmonių esate girdėję įvairių reklamų internete, kurios skelbia apie įvairios finansinės pagalbos pasiūlymus. Taip, tos reklamos galbūt visos nėra teisingos, kadangi dažnai privilioja žmones rinkti jų paslaugas, nors siūlomos paslaugos toje rinkoje nėra pats optimaliausias pasirinkimas. Taigi, kaip reikia tinkamai išsirinkti? Turbūt visi esate girdėję reklamų apie pirmuosius kreditus, kurie yra nemokami. Turbūt daug žmonių gali pagalvoti, kad tai pasiūlymas, jog paskolos grąžinti nereikės, tačiau taip tikrai nėra, kadangi paskolą tikrai reikės grąžinti, tačiau nereikės mokėti jokių paskolų palūkanų, kadangi reklama mini, kad pirma paskola – nekainuoja. Taigi, pasiūlymas atrodo geras, tačiau tai greičiau reklaminis triukus, kuris privilioja klientą skolintis dar ir dar. Tačiau mes norime Jums papasakoti visai ne apie tai – kreditai be registracijos mokesčio, ar tai yra realu? Turbūt visi žinote, kad visi kreditai būna apmokestinti – reikia mokėti registracijos mokestį.

Greitieji kreditai InternetuJeigu jau pradėjome apie registracijos mokestį, reikėtų papasakoti kas tai yra. Norint gauti kreditą, Jūs internete turi išsirinkti tinkamą pasiūlymą, iš kurio norėsite gauti paskolą, o tada teikti paraišką. Teikiant paraišką, Jūs būsite paprašytas pervesti registracijos mokestį iš savo banko sąskaitos į kreditų teikimo bendrovės sąskaitą. Registracijos mokesčių būna įvairių – dažniausiai  0,01 euro centas, tačiau būna ir kur kas didesnių, kurie gali siekti net 3 eurus, tačiau tokio registracijos mokesčio prašo itin nepopuliarios kreditų teikimo bendrovės. Taigi, ar yra tokiu bendrovių, kurios teikia kreditus be registracijos mokesčio? Turbūt visi suprantate, kad mokestis skirtas tam, kad patvirtintumėte savo tapatybę. Tačiau, kaip jau minėjome yra ir tokių bendrovių, kurioms registracijos nėra reikalingas, tačiau tai kelia riziką, žvelgiant iš kreditų teikimo bendrovės pusės.

Kaip jau minėjome, kad kai kurios kreditų teikimo bendrovės teikia paskolas be registracijos mokesčio. Kreditai be registracijos mokesčio – puiki galimybė gauti kreditą žmonėms, kurie nėra labai artimi su elektronika. Labai paprastas pavyzdys – neturi el. bankininkystės, todėl negali sumokėti registracijos mokesčio.

Viską apibendrinus, sudėjus visus pliusus ir minusus, būtų galima teigti, kad kreditai be registracijos mokesčio – puiki galimybė gauti kreditą asmenims, kurie nepalaiko artimų santykių su elektronika, o apie tau paminėjome viršuje. Taigi, jeigu Jūs esate vienas iš jų, tai puiki galimybė Jums, kuria galite lengvai pasinaudoti.

Kategorijose: Finansai, Straipsniai Tagged with: , , ,

Kaip sugalvoti verslo idėją?

verslasArtėjant naujiems metams rekomenduojame persvarstyti, kaip praėjo 2015-ieji. Vieniems jie gali būti labai džiaugsmingi kai tuo tarpu kitiems kiek liūdnesni. Bet kuriuo atveju viską pakeisti galime kiekvienas iš mūsų tik reikia nuoširdaus noro. Jeigu jau ilgą laiko tarpą svajojate apie nuosavą verslą, tačiau vis nedrįstate jo pradėti, galbūt iš naujo atkeliaujantys metai yra geras stimulas kažką keisti?

Visgi, pradėti savo verslą nėra labai paprasta, kadangi reikia sugalvoti idėją, kuri galėtų būti pelninga. Kol vieniems kyla genialios mintys paprasčiausiai būnant namuose, tuo tarpu kiti jos ieško intensyviai.

Kas Jums nepatinka?

Daugelis verslininkų teigia, kad sukūrė naują paslaugą arba produktą būtent toje nišoje, kuri juos erzino. Paprasčiausiai jie ieškojo galimybių, kaip galima ją paįvairinti, sukurti ką nors patogesnio ir paprastesnio. Šiuo atveju pasiteisino tai, kad nepatinkančios nišos problemos buvo išspręstos. Jeigu pykstate, kad šampanas visada šauna – sugalvokite, kaip galima padaryti, kad jis būtų gražiai atsukamas. Neveltui sakoma, kad genialumas slypi paprastume.

Ieškokite naujų nišų.

Tai gana alinantis darbas, tačiau pastarasis gali užtikrinti, kad tai, ką atrasite bus vertinga. Peržiūrėkite konkrečios sferos nišas, įvertinkite, ką siūlo žmonės. Pagal tai pagalvokite, ko jie iki šiol dar nepasiūlė ir užpildykite tai savo genialia idėja. Idėjos įgyvendinimui nebūtina kurti iškart didelį koncerną ar pnš – pasibandymui galima išsiimti tiesiog individualios veiklos pažymą arba jeigu reikia juridinio vieneto, tada visai geras sprendimas yra mažosios bendrijos steigimas.

Kartais naujas produktas gali būti smulkmena. Štai asmuo kažkada sukūrė gitaros mediatorių, kurio forma kaip kaukolės. Smulkmena, tačiau iš to jis uždirbo milijonus, kadangi pasaulio asmenys to norėjo.

Pritaikykite savo gebėjimus netradicinėje srityje.

Paprasčiausiai kiekvienas žmogus turi konkrečius gebėjimus, kurie pritaikomi gyvenime siekiant užsidirbti. Jeigu esate labai puikus konditeris, tai reiškia, kad mokate derinti produktus ir tuo pačiu turite menininko gyslelę kurti „gražų maistą“. Galima šį gebėjimą pritaikyti visai kitai sferai. Gal gebate kurti dizainą gaminiams iš medžio ar panašiai. Svarbiausia žiūrėti plačiai ir drąsiai priimti naujas galimybes.

Įvertinkite inovacijų poreikį.

Jeigu IT srityje inovacijos labai sparčiai žengia į priekį, tai kitose srityse viskas vyksta kur kas lėčiau. Ir tai yra blogai, kadangi žmonės tikrai ištroškę naujovių. Tai reiškia, kad labai naudinga yra atrasti sritį, kurioje trūksta naujovių ir sugalvoti sferą, kuri gali būti naudinga.

Sugalvokite pigesnę alternatyvą.

Lietuvoje neabejotinai iškilti pavyks tokiu atveju, jeigu konkretų produktą arba konkrečią prekę pasiūlysite mažesnėmis kainomis nei yra iki šiol. Žinoma, reikia sugalvoti ir kaip investuojant mažiau pinigų galima gauti tą patį rezultatą.

Bendraukite su žmonėmis.

Dažniausiai genialiausios idėjos yra labai paprastos ir akivaizdžios. Jeigu svarstote, koks naujas verslas būtų sėkmingas – paprasčiausiai pasiklauskite artimųjų, kokių paslaugų arba kokių daiktų jiems reikia, kad tai gebėtų palengvinti jų gyvenimą. Daugelis pasakys smulkmenas, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodys labai nereikšmingos, tačiau būtent tai ir yra niša, kuri gali būti pelninga.

Kategorijose: Finansai, Įvairios pamokos, Straipsniai

Buhalterinė apskaita ir vyriausiojo buhalterio svarba įmonėje

buhalterinė apskaitaVis dažniau tenka išgirsti, kad kai kurių profesijų atstovai, turintys aukštąjį išsilavinimą,  Lietuvoje niekaip negali rasti darbo. Darbo rinka tiesiog perpildyta teisininkais, vadybininkais ar administratoriais, tačiau buhalteriai gali būti visiškai ramūs. Šių specialistų paklausa nuolatos auga, todėl geriems specialistams nedarbas tikrai negresia. Kita vertus, buhalterinė apskaita išties sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis darbas, todėl kiekvienas esamas ar būsimas buhalteris turi žinoti dalykus, kuriuos tinkamai įgyvendinus, jų darbas bus vertinamas aukščiausiu „pažymiu“.

Vyriausiojo buhalterio pečius slegia atsakomybės našta. Žmonėms, kurie niekada nėra susidūrę su buhalterine apskaita, gali pasirodyti, kad buhalterio darbas itin paprastas ir nuobodus. Visgi, vyriausias buhalteris turi turėti įvairiausių specialiųjų žinių ir vadovautis gana griežtais reikalavimais, kuriuos diktuoja ne darbdavys, o valstybinės institucijos. Tam tikros vyriausybinės institucijos pastebėjusios klaidas gali surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolą arba pradėti ir ikiteisminį tyrimą. Taigi, buhalterinė apskaita – itin atsakingas darbas, nes privėlus klaidų gali skristi ne tik buhalterio, bet ir įmonės vadovo „galva“.

Reikalavimai būsimiems buhalteriams. Buhalteris, o ypač tas, kuris nori ateityje tapti vyriausiuoju buhalteriu, privalo turėti aukštąjį ekonominį ir finansinį išsilavinimą, išmanyti LR įstatymus, reglamentuojančius buhalterinę apskaitą, finansų ataskaitų rengimo ir viešųjų įstaigų veiklą. Vyriausiuoju buhalteriu negalima tapti per naktį, todėl tenka kantriai žengti karjeros laiptais, paprastai prireikia bent 3 metų darbo patirties, kad specialistas galėtų kandidatuoti į šią poziciją.

Vyriausias buhalteris nėra atsakingas vien už tai, kad įmonės buhalterinė apskaita būtų vedama teisingai, buhalteris atsako už pateiktų dokumentų ir įrašų teisingumą, juose esančių faktų tikrumą bei teisėtas ūkines operacijas. Paprasčiau tariant, buhalterio tikslas – organizuoti įmonės finansinės bei ūkinės veikos buhalterinę apskaitą ir kontroliuoti ekonomišką įmonės finansinių išteklių panaudojimą.

Mažose ir vidutinio dydžio įmonėse buhalterinė apskaita gali būti vykdoma įmonių, teikiančių buhalterio paslaugas. Toks sprendimas pasiteisina tada, kai įmonė nėra didelė ir steigti nuolatinio buhalterio darbo vietą, jai tiesiog neapsimoka. Bet kokiu atveju, sunku ginčytis su teiginiu, kad buhalteris yra kiekvienos įmonės pilkasis kardinolas, kuris nepastebimai prisideda prie verslo sėkmės.

 

Kategorijose: Finansai Tagged with: , , , ,

Nemokamas įmonės steigimas

nemokamas įmonės steigimasĮsteigti verslą kainuoja nedaug. Patikėkite, kalbame iš savos patirties. Mums kainavo 0 litų (kūrėme prieš kelis metus). Pasirodo, ir dabar galima padaryti taip, kad įmonės steigimas kainuotų 0 eurų. Kaip tai padaryti? Paklausėme „Apskaita AG“ specialistų.

Nemokamas įmonės steigimas – apgaulė ar reklaminis triukas?

Tikrai ne, tai ne reklaminis triukas. Iš tiesų steigėjas nieko nemoka nė mums, steigėjams, nė „Registrų centrui“. Jam nekainuoja net kaupiamosios sąskaitos atsidarymas banke. Žodžiu, įmonę galite įsteigti tuščiomis kišenėmis.

Net UAB? Juk jai reikalingi 2500 eurų įstatiniam kapitalui…

Yra būdų, kaip UAB steigimas gali būti visiškai nemokamas. Mes paskoliname trumpam tuos pinigus, kuriuos steigėjas grąžina vos tik įmonė būna įkuriama, o banko sąskaita performuojama iš kaupiamosios į atsiskaitomąją. Tokiu būdu steigėjui nereikia turėti tų pinigų.

Taip lengvai paskolinate? Nėra jokių sąlygų?

Paskoliname su keliomis sąlygomis. Įvertiname steigėjo patikimumą ir įvaizdį, įvertiname jo verslo galimybes. Taip pat tikimės, kad įsteigęs įmonę jaunasis verslininkas pasirašys su mumis buhalterinės apskaitos tvarkymo sutartį. Beje, pirmieji 3 mėnesiai taip pat nemokami – nereikia nieko mokėti už buhalterinės apskaitos paslaugas.

Nesitiki, kad viskas nemokamai. Tai darote tik dėl altruizmo ar kitokių motyvų?

Ne, visa tai grynas verslas. Mes nesakėme, kad steigianti įmonė tai daro nemokamai. Tai steigėjui įmonės kūrimas nieko nekainuoja. Mes gauname už tai pinigus, nes dalyvaujame ES ir Ūkio ministerijos jauno verslo paramos projektuose. Tai reiškia, kad už steigimą sumokama iš ES paramos verslo plėtros fondų. Tai nėra didelės sumos – apie 200 eurų už UAB įsteigimą, plius po 100-200 eurų už buhalterinės apskaitos paslaugas pirmaisiais 3 įmonės gyvavimo mėnesiais. Ši paramos programa tęsis iki liepos 30 dienos, tad įsteigti įmonę nemokamai galima iki vasaros.

Ko realiai reikia įmonės steigėjui?

Dviejų dalykų: leidimo steigti įmonę tam tikrose patalpose ir elektroninio parašo, kurį nemokamai suteikia mūsų mobilaus ryšio operatoriai. Jei įmonė steigiama namuose, tai reikia savininko leidimo, patvirtinto el. parašu. Jei steigiantysis turi paėmęs paskolą būstui, kuriame gyvena ir ketina steigti savo įmonę, tai reikalingas leidimas iš banko. Jo gavimas gali užtrukti iki 10 dienų, todėl juo pasirūpinti reiktų iš anksto. Jei nėra galimybės gauti savininkų leidimo, mes galime suteikti registracijos adresą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tai kainuoja papildomai. Deja, šios paslaugos ES fondai nepadengia…

Nuo ko reiktų pradėti?

Jei domina nemokamas įmonės steigimas, pirmiausia norėtume pasikalbėti su steigėju, išsiaiškinti jo poreikius, padėti išsirinkti tinkamiausią verslo formą. Tai galima padaryti nemokamos konsultacijos metu.

Dėkojame už pokalbį.

Kategorijose: Finansai, Įvairios pamokos, Straipsniai Tagged with: , , ,

Kaip aš pasiėmiau greitą kreditą

greita paskolaKartais net ir pigiausia greita paskola gali labai pakeisti visas gyvenimo aplinkybes. Man kaip tik taip ir nutiko, nes ne pati didžiausia, tačiau tikrai pigiausia ir man reikalinga paskola padėjo padėti sau. Taigi, mano istorija, kaip greita išeitis leido gyventi geriau.

Kaimo turizmas – sena svajonė

Dar tada, kai nieko nežinojau apie tokius dalykus, kaip pigiausia greita paskola, jau galvodavau apie kaimo turizmą. Visada mėgau poilsį gamtoje, o apie gyvenimą galvojau taip, kad reikia kitiems žmonėms stengtis suteikti tai, kas tau pačiam patinka.  Todėl mano paimta paskola, nors ir pigiausia,  bet turėjo tarnauti tokiems tikslams, kurie nebuvo tik greita svajonė, o dalykas, apie kurį galvojau daug metų. Aš pats augau  mieste, kur kasdien jaučiau gamtos alsavimą. Priešais mano namą tekėjo nuostabi upė, Nemunas, ir tiesiai priešais mano terasą – puikus tiltas per Nemuną.

Tai, kad pigiausia greita paskola bus reikalinga būtent tokiam verslui plėtoti, buvo galima numanyti. Tik anksčiau apskritai net nenumaniau, kad man bus reikalingas toks dalykas, kaip pigiausia greita paskola. Galvojau, kad užsidirbsiu, turėsiu kažkokį kapitalą, ir tikrai nereikės lįsti į skolas. Bet turbūt pirmą kartą darant verslą, ir neturint jokių turtingų rėmėjų, tai yra neišvengiama.

Kaip viską pradėjau

Pirmiausiai sklypą, kurį turėjome, registravome komercinei veiklai. Jis prieš tai buvo skirtas ūkinei veiklai. Tada ėjo projektų derinimas su architektu, nes norėjau pastatyti pastatus, kuriuose ir plėtotųsi visas tas verslas. Tai buvo labai sunkus etapas, ir tada greita paskola internetu dar nebuvo aktuali. Turėjau pinigų, kuriuos buvau užsidirbęs užsienyje, turėjau jų nemažai, tačiau, pasirodo, pritrūko kiek vėliau, kai greita paskola uz uzstata ar be jo ėmė darytis realus dalykas. Taigi, taip viskas ir prasidėjo.

Paskui, kai jau buvome gerokai pažengę, paaiškėjo, kad pirmasis pelnas dar matosi kažkur tik kaip erelio kraštas. Greita paskola grynais buvo dalykas, kurį galima pasiskolinti ir išsigelbėti. Juk buvau jau investavęs viską – visą savo laiką, visą savo tikėjimą, ir visus pinigus turimus. Svarsčiau, ar greita paskola iki 10000 turėtų būti reikalinga, ar tai turėtų būti greita paskola iki 20000 litų. Tačiau, galų gale, nusprendžiau, kad padės tarpinis variantas.

Šie pinigai mums, mūsų verslui dar leido išgyventi, gyvuoti šiek tiek laiko, tai tikrai nebuvo labai lengva. Tačiau kažkaip pasistengėme, susikaupėme ir tikėjome, kad kažkas pavyks. Man atrodo, tai ir yra sunkiausi momentai, kai tu nežinai, kaip ir kuo viskas baigsis. Kai nežinai, ar kažkas dar pavyks, ar jau be reikalo spardaisi, kaip musė, patekusi į tinklą, ir niekaip negalinti iš jo ištrūkti. Aš norėjau tikėti, kad mūsų pastangos atsipirks. Taigi, labai greita paskola padėjo šiek tiek pajudėti į priekį. Ir, galų gale, kai jau atrodė, kad nieko gal ir nebus, mes dar papildomai investavome į reklamą – ir viskas pasitaisė. Tada mes ėmėme pagaliau sulaukti klientų. Mokių normalių klientų, kokių ir laukėme nuo pradžių. Nuostabu buvo tai, kad paskui ėmė sklisti gera žinia. Klientai likdavo viskuo patenkinti, pirmiesiems labai pasisekė, nes tada jau ir kainas buvome numažinę, o vėliau, kai ėmė daugėti žmonių, kai klientų ėmė darytis tiesiog per daug, tada jau kainas kėlėme, o žmonių vis tiek ėjo. Taip pasitvirtino visi lūkesčiai ir visos investicijos atsipirko.

Kategorijose: Finansai Tagged with: , , ,

Greitieji kreditai – kai reikia pinigų

greitieji kreditaiPinigai – šių laikų aktualija. Be jų sunku būtų keliauti, mėgautis malonumais ir, kas svarbiausia, sunku būtų ištverti kasdienybę. Kasdieniai mokesčiai už maisto produktus ar paslaugas įpareigoja kiekvieną pilietį taupyti, o pats taupymo procesas formuoja atsakingą žmogų. Tačiau dabar greitieji kreditai palengvina asmeninių finansų valdymą, dabar bet kur ir bet kada galima pasiskolinti pasirinkto dydžio paskolą be jokio nerimo ar rūpesčio.

Pinigų niekados nebus per daug, tačiau netinkamas jų valdymas gali privesti prie jų trūkumo. Asmeninius finansus reikia tvarkyti tinkamai, kadangi tai valiuta, leidžianti susikurti savo trokštamą padėtį visuomenėje. Visgi, ne visuomet dirbamas darbas padeda uždirbti tokį kiekį pinigų, kuris padėtų ne tik ištverti kasdienybę, bet ir apdovanotų puikiomis atostogomis, prabangiu pirkiniu ar laisvalaikio pramogomis. Dėl tokių malonumų pinigus reikia taupyti, tačiau dabar tokiems veiksmams pinigų galima pasiskolinti iš anksto.

Greitieji kreditai – paslauga, leidžianti į savo finansus pažvelgti naujomis akimis. Tai tarsi antra galimybė, kurios pagalba galima pakeisti susiklosčiusią situaciją. Papildomi pinigai gali pagelbėti tiek kasdienybėje, tiek ilgai planuotam tikslui įgyvendinti. Kredito kompanijos yra linkusios ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriems to reikia, tad tai yra paslauga, kuria pasinaudoti yra paprasta tiek jauniems, tiek garbingo amžiaus sulaukusiems žmonėms. Paskolos teikimo procesas nesudėtingas ir jam reikia vos kelių minučių laiko. Tai galimybė, kurios sunkiu gyvenimo tarpsniu nederėtų praleisti.

Kai reikia pinigų, jų nereikia toli ieškoti, kadangi dabar greitųjų kreditų įmonės visoje šalyje ir net visame pasaulyje piliečiams siūlo lengvą ir labai patrauklią greitų pinigų išeitį. Tai puiki priemonė asmeninių siekių įgyvendinimui, atostogų planavimui ar prabangių prekių įsigijimui. Kai pinigų tokiems dalykams pritrūksta, jų tereikia pasiskolinti. Iš draugų ar giminaičių skolintis pinigus, žinoma, nemalonu, tad daug palankesnį ir naudingesnį pasiūlymą pateikia greitieji kreditai ir įvairios jų rūšys.

Pats skolinimosi procesas atrodo labai patrauklus ir paprastas, tačiau tai ir atsakingumo reikalaujantis žingsnis. Skolintis pinigus reikia atsakingai, nes ankščiau ar vėliau juo reikės grąžinti. Svarbu įvertinti savo finansus, savo pajamas ir tik tuomet ryžtis greitųjų kreditų pasirinkimui.

 

 

Kategorijose: Finansai Tagged with: , , , , , , , , , , , , , ,

Kaip sumažinti elektros energijos išlaidas?

Elektros energijos kaina elektrum.ltĮvairūs mokesčiai kartais nemenkai ištuština kišenę. Natūralu, kad kiekvienas žmogus nori pasilikti pinigų ir kitokiems poreikiams nei tik vandeniui, elektrai ar šildymui. Elektros energijos kaina elektrum.lt specialistų suformuojama tokia, kad išlaidos ne tik nebūtų didelės, bet kad ir sutaupyti pavyktų.

Iškart kyla klausimas, kaip pavyksta padaryti, kad klientai liktų patenkinti. Čia, matyt, reikėtų vadovautis posakiu, jog viskas prasideda nuo smulkmenų. Būtent  smulkesnių sprendimų visuma suformuoja puikią visumą (žinoma, jei sprendimai yra protingi). Pirmosios tokios į visumą įeinančios detalės – skirtingi planai. Elektros tiekėjas supranta, kad vienas universalus sprendimas visiems netinka, o paslaugų suskirstymas į planus yra tokio mąstymo pademonstravimas.

Elektros energijos kaina elektrum.lt suskirstyta į penkis planus. Tai STABILUS KLIKT, KLIKT 4+, KLIKT 8+, KLIKT 40+ ir DINAMIŠKAS KLIKT. Bet kuris iš planų padės prognozuoti būsimas išlaidas. Visiems metams fiksuota kaina leis tai padaryti visai nesudėtingai. Planai naudingi tuo, jog galutinė įmoka priklauso nuo elektros energijos suvartojimo. Visiems turimiems objektams pritaikius tą patį principą, atsiranda galimybė sutaupyti nemažas sumas. Tai aktualu ir buitiniams vartotojams, tačiau nedidelės išlaidos už elektrą itin svarbu verslui. Nors verslo pasaulyje didelis vaidmuo tenka ne vien pinigams, bet ir patirčiai, pelnas visgi išlieka tarp pagrindinių prioritetų. Bet jei išlaidos milžiniškos, sudėtinga gauti didelį grynąjį pelną. Būtent dėl to skirtingi planai leidžia neapsikrauti per didele finansine našta ir su pinigais elgtis kaip įmanoma tikslingiau. Optimalūs sprendimai atveda prie optimalių išlaidų bei augančio pelno.

Tęsiant kalbą apie elektros energijos kainų subtilybes, derėtų užsiminti, jog egzistuoja skaičiuoklės, padedančios greitai ir lengvai sužinoti, kas laukia klientų. Tiksliau, kas laukia jų piniginių. Elektros energijos kaina elektrum.lt tinklalapyje sužinoma labai paprastai. Skaičiuoklė sklandžiai atlieka savo darbą ir pateikia tinkamiausią planą. Atsakius į tris klausimus, matoma, kuris iš anksčiau paminėtų planų būtų tinkamiausias konkrečiam verslui. Na, o sužinojus, kuris planas rekomenduojamas, interesantas gali išsiųsti užklausą. Tokiu būdu gaunamas konkretus kainos pasiūlymas. Užklausą sudaro penki punktai. Tai įmonės kodas, pavadinimas, būsimo kliento vardas, telefono numeris bei el. pašto adresas. Kaip ir skaičiuoklės atveju, užklausos siuntimas nepareikalauja nei didelių laiko, nei piniginių sąnaudų.

Tikėtina, kad elektros kaina atrodo lyg apgaubta paslapties šydu. Elektros kaina verslui nėra tas pats, kas spragtelėjimas pirštais. Įvairios priežastys lemia kainos kitimą. Dalis kainos būna nustatyta valstybinės įstaigos. Kitą dalį reguliuoja nepriklausomi tiekėjai. Vienas jų čia jau buvo minėtas. Elektros energijos kaina elektrum.lt specialistų akimis – ne tik skaičiais iliustruojama našta, bet ir privalumai, kuriais tereikia mokėti pasinaudoti. Nesunkiai suvokiama, jog naudinga žinoti, kas sudaro elektros kainą. Na, o žinant įmanoma rasti optimaliausią variantą. Radus atsiveria kelias vykdomo verslo optimizavimui.

Optimizavimas – gražus žodis. Visgi nedaugelis pagalvoja, kiek pastangų reikia, kad būtų gaunama elektros energija. Tai gamyba jėgainėse, perdavimas, skirstymas… Vartotojų ji nepasiekia tiesiogiai. Kadangi į elektros energijos sąvoką įeina nemažai procesų, kaina taip pat susideda iš skirtingų dalių. Gero tiekėjo paieškos – tai bandymas gauti kuo palankesnę kainą. Aišku, ne mažiau reikšmingas ir sklandus tiekimas, nestabdantis darbo.

Elektros energijos kaina elektrum.lt sprendimų pagalba tampa ne tik mažesnė, bet ir prisidedanti prie verslo progreso. Juk vienas uždavinių, kurių siekiama vykdant tam tikrą veiklą, yra progresas. Jei išlaidos didelės, jį pasiekti sunkiau. Pasitelkus išmintį išlaidos sumažėja, o verslas stiebiasi aukštyn.

 

Kategorijose: Finansai, Straipsniai Tagged with: , , ,

Kreditai studijų laikais yra ne tik vertinimo balas

Studijos universiteta ar kolegijoje yra sudėtingas laiko tarpas daugumai studentų. Čia spaudžia finansinės problemos, reikia kasdiena sunkiai mokintis ir spręsti socialinius rūpesčius. Bet, jei nepasiseka išsilaikyti dalyko iš pirmo karto, o ir skolos neišsitaiso studentas, tokiu atveju, po rotacijos teks šokti į mokamą vietą.

studijosDaugumą studentų išlaiko tėvai, tad akivaizdu, kad visų pirma studentas kreipsis į juos, tačiau šiems pinigai irgi ant medžių neauga, todėl gali būti, jog bet kuriam studentui teks pasiimti greitą kreditą. Galų gale yra tokių griežtų tėbų, kurie nors ir turtingi, taip moko savo vaikus atsakomybės – “gavai skolą Universitete – turėk skola ir banke”. Tada ir pats jaunas žmogus suvokia, jog verta mokytis. Galima net gi garsiai pasvarstyti, ar paskola studijoms yra motyvas geriau mokytis ir net gi ugdo charakterį. Aišku, visada yra geriausia tą charakterį gauti dar prieš studijuojant. Bet yra kaip yra – ne visi tokie. Svarbiausia iš klaidų mokytis, juolab, kad paskola studijoms yra ne našta, o investicija į save, į savo žinių ugdymą, o ir palūkanos Joms yra kone mažiausios. Be to, šie kreditai gražinami mažomis sumomis labai ilgą laikotarpį, tad daugelis net nepajaučia, kad yra skolingi bankui.

Jei nusprendžiama vis dėlto naudotis tokia paslauga, kaip paskolos mokslams, tai studentui reikia labai gerai pasverti, ar jis gebės per metus reabilituosit ir jam nereikia paskolos dvejiems ar trejiems metams. Pasitaiko mėgėjų rizikuoti ir imti kreditą kyšiui, bet kas tada jei dėstytojas to kyšio nepaims? Geriausiu atveju teks tą kreditą gražinti, blogiausiu – studentas bus išmestas. Galų gale, visada verta apsvarstyti, kokią paskolą labiau verta imti, ar studijų kainos padengimui ar gyvenimo išlaidoms. Patarimas: Geriausia sunkiai dirbti prie knygų, rasti gerą darbą ir pasiimti paskolą butui, nei įsipareigoti bankui dar vargiai sulaukus dvidešimties.

Kategorijose: Finansai, Uncategorized

Naudoti baldai – pigesnis būdas apsistatyti namus

Naujame bute turi būti nauji daiktai. O kokie daiktai turi būti bute, kuris nėra naujos statybos ir daugiau kvepia senaisiais šeimininkais nei šviežiu betonu ar dažais? Ypač, kai ant pečių gula didžiulė paskolos našta, šeima laukia pagausėjimo… Pastarųjų penkerių metų pamokos mums jau parodė, kad būtina labiau skatinti žmogiškus santykius, o ne turto siekimą ir demonstravimą. Jau geriau palikti daugiau pinigų pramogoms su šeima, svečių priėmimui, kelionėms į kurortus Lietuvoje ir užsienyje, negu įsigyti naujausius ir brangiausius baldus.

naudoti baldaiPagrindinė taupių naujakurių pamoka – prisiminkite, kad senas daiktas yra geros kokybės, nors ir atitarnavęs kitiems šeimininkams ir praradęs savo blizgesį. Lietuviai puikiai iliustruoja šį principą pirkdami naudotus automobilius, tad kodėl naudoti baldai negali būti kitu pavyzdžiu?..

Naudoti baldai parduodami internete yra savotiška rizika, nes niekada nežinai, kokie defektai slypi viduje. Tuo tarpu normaliose parduotuvėse parduodami baldai yra kaip tik tai, ko reikia. Jie čia išvalyti, patikrinti, be to pardavėjas pasako, kokie defektai ir kaip jų galima atsikratyti. Net internetu parduodamus nenaujus baldus galima išnagrinėti iš arčiau, pasiteirauti apie jų realią būklę.

Ne naujas baldas reikalauja tam tikros priežiūros ir, galbūt, papildomų išlaidų buitinei chemijai, kuri padės atsikratyti senų dėmių, nemalonaus kvapo. Įbrėžimams, įtrūkimams, nuskilimams, dangalų praplyšimams reikalinga fantazija ir profesionalų patarimai. Fantaziją turintys naujieji šeimininkai dažnai nebrangiai ir įspūdingai pakeičia baldus taip, kad jie atrodo lyg gaminti pagal užsakymą vienetiniai kūriniai, kurių dizainas – originalus, be to labai pritaikytas prie namų interjero. Jei gobelenas nusidėvėjęs, apdraskytas naminių gyvūnų – jį galima pakeisti kitu. Jei spintos šonas perbrėžtas, visada galima užklijuoti plėvelę, fototapeto dalį arba toje vietoje primontuoti lentynėles ir trūkumus paslėpti taip, kad net patys šeimininkai pamiršta buvus brokui…

Aišku, jei fantzijos nėra, tada teks ilgai ir nuobodžiai klaidžioti internete skaitant straipsnius apie interjerą. Patarimas – nueikite į moteriškus forumus. Ten fantazijos nestokojančios moteriškės padės išspręsti bet kokią problemą, nes jos tai darė jau daug kartų. Nebijokite tik paklausti – patarimai dažniausiai nieko nekainuoja.

Tokios gyvenimo pamokos visada pravers. Baldus prikelti naujam gyvenimui gali kiekvienas sugebantis laikyti teptuką ar plaktuką su atsuktuvu. Reikia tik įdėti šiek tiek širdies ir baldai pražys naujomis spalvomis.

Kategorijose: Finansai, Straipsniai Tagged with: , , , , ,

Kalėdinės nuolaidos prekybos centre „IKI“

iki akcijosTaigi, Kalėdos jau visai ne už kalnų ir metas pagalvoti apie dovanas, kurias norite nupirkti savo artimiesiems žmonėms. Šiuo metu, daugelyje prekybos centrų prasideda kalėdinės akcijos, tad jūs jau dabar turite galimybę įsigyti daugybę dovanų pigiau – vienas iš patraukliausių akcijų jums gali pasiūlyti prekybos centras „IKI“. Kalėdinės IKI akcijos jums leidžia įsigyti ne tik jau kalėdiniu simboliu tapusių mandarinų ar kito skanaus maisto, tačiau taip pat ir nemažai naudingų daiktų, pavyzdžiui, buitinės technikos.

Akcijos atnaujinamos kiekvieną savaitę

Kol dar iki Kalėdų liko geras mėnuo, jūs galite nuolat atnaujinti raskakcija.lt portalą ir peržiūrėti, ką jums pasiūlys IKI akcijos. Čia rasite tikrai nemažai akcijų skirtingų tipų prekėms, tad jeigu jūsų vaikas norėtų Kalėdoms planšetinio kompiuterio – raskakcija.lt gali būti puiki vieta surasti vieną tokį už visai nedidelę kainą. Tuo labiau, kad čia ir IKI akcijos, ir visų kitų prekybos centrų pasiūlymai yra atnaujinami tą pačią dieną, kai tik naujas reklaminis nuolaidų leidinys yra išleidžiamas, o juk neretai taip būna, kad nuėjus į prekybos centrą pamatote, jog visi leidiniai jau yra išgraibstyti. Taigi, čia tokios problemos tikrai neturėsite – galėsite visus norimus reklamų leidinius peržiūrėti tiesiog čia pat internete.

Kalėdinės IKI akcijos maistui

Be abejonės, kuomet kalbame apie kalėdinius apsipirkimus, labai svarbus dalykas yra ne tik tinkamai jūsų artimiesiems parinktos dovanos – jūs taip pat turite pasirūpinti ir tuo, kad jūsų kalėdinis stalas atrodytų skaniai ir gražiai. Taigi, kalėdinės IKI nuolaidos jums pasiūlys ne tik mandarinų, tačiau ir labai skanios kokybiškos vištienos, jautienos gaminių. Taip pat galėsite nesunkiai paruošti ir saldų stalą, kadangi IKI akcijos, skirtos Kalėdoms, tikrai didelį dėmesį skiria smalyžiams vaikams, kurie taip nuoširdžiai džiaugiasi galimybe pasmaguriauti saldainių per Kalėdas.

Jeigu norite sutaupyti nemažai pinigų ir pradžiuginti savo artimus žmones, tuomet jums tikrai į pagalbą pravers portalas raskakcija.lt, kuriame galėsite nesunkiai rasti šią savaitę ar šią dieną vykstančias akcijas ir nuolaidas visuose didžiuosiuose prekybos centruose. Pasiūlymai jums gali būti siunčiami net ir elektroniniu paštu, jeigu norite sutaupyti laiko. Peržiūrėję jums aktualius pasiūlymus, turėsite galimybę nuolat sutaupyti ir laiko, ir pinigų – įsigysite savo norimas prekes pigiau ir nereikės specialiai eiti į parduotuvę ir tikrinti, ar jau pasirodė jūsų norima prekė su nuolaida, kadangi viską sužinosite iš šio reklaminių leidinių ir akcijų portalo.

Kategorijose: Finansai, Įvairios pamokos Tagged with: , , , ,